Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Powiększanie piersi
Jest to jedna z najczęściej wykonywanych operacji. Zazwyczaj pacjentkami są młode dziewczyny, którym piersi nie urosły lub są asymetryczne - jedna pierś jest znacznie większa od drugiej. Są też panie, którym piersi zanikły po porodzie i karmieniu.

Idealną kandydatką do tej operacji jest dziewczyna z małymi piersiami. Piersi obwisłe, z nadmiarem skóry,
wymagają korekcji chirurgicznej.

Obecnie zakłada się najczęściej implanty silikonowe. Protezy wypełnione solą fizjologiczną, używane głównie w Stanach Zjednoczonych, mają wady, ponieważ są bardziej wyczuwalne, a po kilku latach sól z nich wycieka i pierś zanika.
Silikon, który stosuje się teraz do wypełniania implantów, jest zagęszczony, tak więc nie istnieje ryzyko, że może wyciekać.

Kilka lat temu wprowadzono na rynek implanty wypełnione hydrożelem lub olejem sojowym, ale wycofano je z powodu licznych powikłań po ich wszczepieniu. Wydaje się więc, że silikon jest idealnym materiałem. Nie stwierdzono, aby sprzyjał rozwojowi nowotworów lub innych schorzeń. Protezy silikonowe wpajają się dobrze i odczyny na nie są rzadkie

Warunkiem powodzenia operacji jest odpowiednie dobranie wielkości i kształtu protezy. Liczy się tu głównie doświadczenie chirurga
i zdrowy rozsądek pacjentki, ponieważ zbyt duże implanty bywają wyczuwalne i widoczne będzie ich marszczenie się.
Są różne kształty protez - okrągłe, tzw. profil pośredni, profil wysoki oraz konturowane, czyli anatomiczne,
potocznie nazywane kroplą łzy.
Dobieramy kształt zależnie od budowy ciała pacjentki oraz jej oczekiwań. Organizm wytwarza wokół implantu tzw. torebkę, czyli cienką otoczkę, dzięki której nie może sie on przesunąć i pozostaje w miejscu, gdzie został wszczepiony. U niektórych osób otoczka jest zbyt twarda, co może byc przyczyną dyskomfortu. 
Jeszcze kilka lat temu zjawisko to było dość częste, ponieważ obserwowano je u 1/3 operowanych. Obecnie twardnienie torebki zdarza się tylko u 2% osób, a ponadto można polecić pacjentkom tabletki, które powodują ustąpienie stwardnienia.

Operacja powiększenia piersi daje największy procent pań zadowolonych z jej efektów. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych u pacjentek, które poddały się temu zabiegowi, 98% jest zadowolonych i gdyby miały podjąć decyzję ponownie, byłaby ona taka sama. 

Efektem operacji jest lepsza akceptacja własnego ciała, możliwość noszenia ładniejszej bielizny i sukienek. Pacjentki czują się pewniejsze i bardziej kobiece, poprawia się ich życie erotyczne. Jednak rzadko kiedy powodem operacji jest chęć wzbudzenia zainteresowania mężczyzn - jest to operacja, którą panie robią głównie dla siebie.
 

  https://www.ratalnie.com/index.php/medi-raty
 

 
 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja