Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Korekcja odstających uszu
 

Odstawanie uszu jest najczęstszą przyczyną zgłaszania się do chirurga plastyka z prośbą, aby operacyjnie spowodować ich przyleganie do czaszki. Jest wiele wad wrodzonych uszu, począwszy od ich niewykształcenia się (braku) aż po wady wrodzone o różnym nasileniu. Uszy rosną do 11 roku życia. Wykonanie operacji po 11 roku życia nie wpływa już na rozwój chrząstek ucha.
Jednak czasami wykonuje się te operacje u dziecie przed pójściem do szkoły, aby oszczędzić im przykrości ze strony kolegów wyśmiewających się z ich wyglądu.

Operacja uszu polega na nacięciu skóry z tyłu za uchem, odsłonięciu chrząstki małżowiny usznej i założeniu na nią szwów, które uwypuklą ją do przodu, dzięki czemu ucho bedzie przylegało do czaszki.

Przyczyną odstawania ucha jest to, że chrząstka jest zbyt płaska i dlatego należy ją złamać.

Chrząstka ucha jest sprężysta i - jak to nazywają niektórzy chirurdzy - ma swoja "pamięć", co znaczy, że będzie starała się odzyskać dawny kształt. Aby jej to uniemożliwić, stara się, aby po operacji ucho było bardzo przylegające. Chirurdzy proszą też o noszenie opaski elastycznej (takiej jakiej używaja tenisiści), aby zapobiec odstawaniu.

Proszę się więc przygotować na to, że na początku ucho będzie za bardzo przylegające, ale po upływie 10 - 14 dni
zacznie wygladać naturalnie.

Operacja wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Polega to na wstrzyknięciu ksylokainy pod skórę tylnej powierzchni ucha. Sam operacja nie jest bolesna.

Przed operacją należy wykonać podstawowe badania, to znaczy morfologię krwi i badanie układu krzepniecia krwi. Trzeba być zdrowym i nie powinno się mieć żadnej infekcji. Operację wykonuje się po miesiączce, ponieważ przed nią możliwe są naturalne zaburzenia krzepnięcia krwi.

  

 
 


  https://www.ratalnie.com/index.php/medi-raty
 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja