Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
• Biopsja gruboigłowa (BAG) i cienkoigłowa (BACC).

• Biopsja mammotomiczna piersi (VABB), czyli biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią. 




lek. Wojciech Pytel
Specjalizacja: Lekarz w trakcie specjalizacji, Chirurg, Ultrasonografista

Rezydent Chirurgii Ogólnej Szpitala im. Św. Jana Bożego w Łodzi.
Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu badań USG.
Stażysta w Ośrodkach medycznych krajowych i zagranicznych takich jak: UCSF San Fransisco (Stany Zjednoczone), Universitaetklinikum Goetingen(Niemcy). Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także Europejskiego Stowarzyszenia Obrazowania Piersi.
Od kilku lat aktywnie związany z inicjatywami i programami dotyczącymi wczesnego wykrywania raka piersi.
Wykonuje badania USG piersi, jamy brzusznej, tarczycy, szyi, tkanek powierzchownych, biopsje grubo i cienkoigłowe a także mammotomiczne.
Posiada Certyfikat Ultrasonografii Ogólnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.


Biopsja mammotomiczna, to nowoczesna metoda diagnostyczna, a przy tym mało inwazyjny zabieg, który wykonujemy w przypadku stwierdzenia w piersi zmian uwidocznionych we wcześniejszym badaniu fizykalnym uzupełnionym o badanie USG piersi lub mammografię.

Czy biopsja mammotomiczna wiąże się ze zdeformowaniem piersi?
Mimo, iż z piersi zostaje pobrany fragment tkanek do badań, zabieg nie wiąże się z deformacją piersi. Niezasadne są zatem obawy o trwałe okaleczenie i zmianę wyglądu piersi po zastosowaniu tej metody.

Na czym polega technika biopsji mammotomicznej?
Podczas całego zabiegu trwającego ok. 15 minut pacjentka leży. Przed pobraniem materiału podajemy znieczulenie miejscowe, które ma na celu zniesienie dyskomfortu. Badanie prowadzimy pod kontrolą USG. Po dezynfekcji miejsca wkłucia w obrębie zmiany wprowadzamy igłę biopsyjną mammotomiczną. Połączony z igłą specjalny aparat (mammotom) umożliwia uruchomienie mechanizmu rotacyjnego w igle, a system próżniowy wciąga do igły pozyskany w ten sposób materiał tkankowy. Zmianę pobraną w ten sposób zabezpieczamy do badania histopatologicznego. Po skończonym zabiegu miejsce wkłucia igły, z którego został pobrany materiał zabezpieczamy opatrunkiem.

Jakie są zalety biopsji mammotomicznej?
Dzięki zastosowaniu tej metody unikamy hospitalizacji i pacjentka po opuszczeniu gabinetu zabiegowego może wkrótce powrócić do normalnej aktywności. Po badaniu pozostaje niewielki ślad, gdyż średnica igły stosowanej przy biopsji mammotomicznej jest znacznie mniejsza, niż tradycyjne nacięcie chirurgiczne. Co istotne – pobrany materiał jest równie wartościowy, co w przypadku pobrania wycinka z nacięcia chirurgicznego. Kolejna zaleta tej metody, to usunięcie całego guzka- nie tylko jego fragmentu, jak w przypadku tradycyjnej biopsji. Dodatkowo w przypadku zmian łagodnych o średnicy nawet do 2,5 cm możliwe jest usunięcie całego guzka wraz z marginesem tkanki otaczejącej.

Zabieg wykonywany jest w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.


 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja