Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Poradnia ortopedyczna

 

 

Ortopedia – dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu
(z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń.

Pacjenci przyjmowani są prywatnie i w ramach ubezpieczenia prywatnego.

Koszt wizyty 120 zł.

Wykonujemy USG bioderek u niemowląt i dzieci.
Cena USG 100 zł.

USG bioderek u niemowląt

Podstawowe informacje
Jest to obecnie podstawowe badanie diagnostyczne, pozwalające na wczesne wykrycie dysplazji (wrodzonego wadliwego ukształtowania) stawu biodrowego. Wrodzona dysplazja biodra występuje u ok. 5% niemowląt, częściej u dziewczynek. Wcześnie wykryta (badaniem USG) daje możliwość całkowitego wyleczenia, metodami zachowawczymi. Nie wykryta i nie leczona prowadzi do nieodwracalnych zmian w stawie biodrowym, wymagających leczenia operacyjnego. Według nowoczesnych standardów medycznych każde niemowlę przed ukończeniem 3-go miesiąca życia powinno mieć wykonane badanie USG stawów biodrowych. Jest ono nieinwazyjne i nieszkodliwe dla dziecka. Najpóźniej badanie można wykonać do ok. 5-6 miesiąca życia.

Przygotowanie do badania
Badanie nie wymaga przygotowania.

Sposób wykonania badania
Badanie składa się z 2 części: wykonania USG i badania klinicznego. Po wejściu do gabinetu dziecko układamy na przewijaku, rozbieramy z pozostawieniem pieluszki i odzieży okrywającej górną część ciała. W pierwszej kolejności wykonywane jest badanie USG. Z reguły dziecko na początku wizyty jest spokojniejsze co ułatwia dokładne wykonanie badania USG (które lepiej ocenia staw biodrowy niż samo badanie kliniczne). Dziecko układane jest na boku w specjalnym miękkim materacu. Właściwe ułożenie na boku (według wskazówek lekarza) jest szczególnie istotne dla poprawności badania USG ! Następnie dziecko ponownie przenoszone jest na przewijak, gdzie lekarz ocenia w badaniu stawy biodrowe. W trakcie tego badania wykonywana jest także podstawowa ocena ortopedyczna dziecka (symetria, napięcie mięśniowe, oceniane są kończyny górne i dolne oraz w szczególności stopy dziecka) . 
 
Terapia z użyciem komórek macierzystych

Komórki macierzyste
wykorzystywane są w reumatologii i ortopedii od kilku lat. Medycyna wykorzystuje to, że w określonych warunkach mogą się one różnicować, jakby przekształcać w tkankę mięśniową, chrzęstną czy łączną. Do operacji ortopedycznych, również z przyczyn reumatologicznych, wykorzystuje się zwykle komórki autologiczne, czyli pochodzące od pacjenta. Następnie wszczepia się je w uszkodzone miejsce w stawie czy mięśniu. Ponieważ w organizmie dojrzałego człowieka jest ich nieco mniej niż u osoby młodej, pobrane komórki są poddawane procesowi koncentracji w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu uzyskuje się zawiesinę, w której jest dużo komórek macierzystych.

Co można leczyć komórkami macierzystymi?

Zawiesinę stosuje się do leczenia uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej, przy wczesnych zmianach zniekształceniowo-zwyrodnieniowych występujących np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jeśli w stawie dochodzi do zachwiania równowagi między procesami naprawy i degeneracji, organizm przegrywa – górę biorą procesy niszczenia stawu i rozwija się stan zapalny. Podanie w takiej sytuacji komórek macierzystych daje wiele korzyści choremu – poprawia się ruchomość stawu, ustępuje ból, a proces niszczenia stawu znacznie się opóźnia. Jednak zastosowanie komórek macierzystych ma sens tylko wtedy, gdy staw nie jest całkowicie zniszczony.


ESWT to nowoczesna i wysoce efektywna metoda zabiegowa: wysoka energia mechaniczna fali infradźwiękowej jest dostarczana do bolesnych części ciała.
Dzięki zabiegowi falą uderzeniową można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, więzadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości.

Korzystne efekty terapii falą uderzeniową bardzo często występują już po 1 lub 2 zabiegu.
Terapia eliminuje ból i przywraca pełną mobilność polepszając jakość życia.

JAK DZIAŁA FALA UDERZENIOWA?
Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samouzdrawiania. Poprawia metabolizm polepsza krążenie krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się aż w końcu zostaje wyleczona

WSKAZANIA:
 1. ostroga piętowa;
 2. łokieć tenisisty i golfisty
 3. ból biodra
 4. zapalenie powięzi podeszwowej stopy
 5. ból barku, któremu mogą towarzyszyć zwapnienia
 6. zapalenie ścięgna rzepkowego (kolano skoczka)
 7. zapalenie ścięgna Achillesa
PODSTAWOWE ZASTOSOWANIA:
 1. leczenie uszkodzeń ścięgien i torebek stawowych;
 2. leczenia zwapnień okołostawowych;
 3. leczenia p/bólowym;
 4. leczeniu łokcia tenisisty i golfisty;
 5. leczenie ostrogi piętowej;
 6. zespołach bólowych stawów;
 7. usuwanie blizn i rozstępów.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej są: hemofilia, choroby nowotworowe, ciąża, zakrzepica i ostre stany zapalne. Oprócz tego zabiegu nie poleca się osobom posiadającym sztuczny rozrusznik serca bądź pacjentom przyjmującym leki przeciwzakrzepowe. W pozostałych przypadkach terapia ESWT jest zupełnie bezpieczna i przynosi ukojenie nie tylko sportowcom, ale także osobom wykonującym ciężkie prace fizyczne.

Lekarz przyjmujący w poradni:
 • lek. med.  Tomasz Rymer
            Specjalista ortopeda - traumatolog w dziedzinie ruchu


Opinie :
Przemiły człowiek i bardzo dobry lekarz. Pan doktor leczył mojego synka który urodził się ze stopą końsko-szpotawą. Dzisiaj moje dziecko ma 10 lat -biega, ćwiczy noga jest w pełni sprawna .Pomimo długotrwałego leczenia (co tydzień zmiana gipsu) pan doktor zawsze był miły , nigdy nie był zniecierpliwiony ciągłymi naszymi pytaniami- zawsze rzeczowy. Poza tym bardzo mądry człowiek .Polecam gorąco Pana doktora”
Znany Lekarz
 
 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja