Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej

DERMATOCHIRURGIA LASEROWA
LASER CO2

W medycynie laser CO2 wykorzystywany jest od 1964 roku. Ma on najszersze wskazania do stosowania w praktyce dermatologicznej. Laser emituje wiązkę niewidzialnego dla oka światła o długości fali 10600nm. Laser CO2 jest jednym z podstawowych narzędzi w naszym gabinecie. Pozwala nam na wykonanie wielu różnych zabiegów w prosty i przyjazny dla pacjenta sposób- bez krwi, bez kontaktu narzędzia z ciałem, bez zakażeń żółtaczką, HIV i innymi wirusami i bakteriami – i przede wszystkim krótko.
To co zostaje po zabiegu goi się szybko. Blizenka może być tak mała, że będzie później niewidoczna. Jest to bardzo ważne szczególnie na twarzy. Usuwane są również zmiany duże np. na plecach, dekolcie , gdzie pozostają znacznie mniejsze blizny niż po cięciu skalpelem.
Laser CO2 jest bezpieczny w czasie wykonywania zabiegu, gdyż nie wnika w głąb ciała, nic nie napromieniowuje, działa wyjątkowo punktowo. Tnie i odparowuje tkanki. Usuwa to co niepotrzebne. Nie wyklucza pobrania wycinków do badania histopatologicznego.

Wskazania do zabiegu:

• Włókniaki
• Naczyniaki
• Brodawki wirusowe (kurzajki)
• Tatuaże
• Niektóre blizny
• Kaszaki i tłuszczaki
• Odciski
• Zmiany nowotworowe skóry

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów u dzieci i kobiet ciężarnych. Skóra opalona też nie jest przeciwwskazaniem, ponieważ chromoforem dla tego typu lasera nie są barwniki skóry (melanina i hemoglobina), a woda.

Są 3 etapy zabiegu:
1. Znieczulenie – miejscowe podanie śródskórne lub podskórne preparatu znieczulającego. W przypadku bardzo powierzchownych nielicznych zmian nie jest to konieczne.
2. Odparowanie wiązką światła laserowego – w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.
3. Gojenie i pielęgnacja w domu – ranki po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran należy założyć plaster z opatrunkiem przepuszczającym do niej powietrze. Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni.
Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.

W naszym CENTRUM DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I LASEROWEJ używamy najnowszej generacji lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego typu lasera polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu możemy w niektórych przypadkach wykonać zabieg bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.
 
 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja