Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Centrum dermatologii estetycznej
- laserowa korekcja blizn

Dotychczas stosowano szeroki wachlarz metod leczenia blizn. Obejmował on metody chirurgiczne, krioterapię, doogniskowe wstrzykiwanie różnych preparatów, zewnętrzne stosowanie żeli sylikonowych i preparatów sterydowych. 

Metoda chirurgii laserowej charakteryzuje się  znacznie mniejszą inwazyjnością i jest lepiej tolerowana przez pacjentów w porównaniu z wymienionymi  powyżej metodami. Rezultaty pojawiają się szybko, a nawroty zmian chorobowych występują rzadko.

Uzyskane dotychczas wyniki wykazały istotne hamowanie metabolizmu kolagenu pod wpływem działania lasera argonowo:neodymowo:YAG–owego (długość fali 1064 nm). Technika wykonywania zabiegu przy użyciu lasera wymaga stosowania serii impulsów laserowych pokrywających całą powierzchnię leczonej blizny.

Leczenie obejmuje serię zabiegów wykonywanych w stałych odstępach czasu.

MOSAIC – LASER NA WIELE NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY
Nasze CENTRUM DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I LASEROWEJ oferuje Państwu nowe zabiegi na niedoskonałości skóry z wykorzystaniem lasera typu „Frakcyjnego” o nazwie MOSAIC.

Technologia „Frakcyjna” jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii estetycznej. Laser Mosaic jest laserem medycznym, przystosowanym do wykonywania zabiegów na dowolnej części ciała (z wyłączeniem śluzówek), wszędzie tam, gdzie niezbędna jest konieczność poprawienia wyglądu skóry. Zasada działania sprzętu opiera się na tworzeniu bardzo wielu głębokich kolumn oparzeń , o małej średnicy (średnio od 100 do 1000 na centymetrze kwadratowym skóry).

 

Strefy oparzeń powstają pod wpływem działania wiązki światła laserowego. Między obszarami skóry uszkodzonej pozostają wysepki skóry nieuszkodzonej, co jest tajemnicą wysokiej skuteczności lasera.  

 

  Te zachowane wysepki skóry zdrowej są punktem wyjścia gwałtownego procesu regeneracji, który przebiega bez powstawania ran.

Pełen efekt uzyskuje się po serii 3 – 5 zabiegów, gdyż w trakcie jednego zabiegu zniszczeniu i regeneracji ulega tylko część skóry poddanej zabiegowi, stanowiącej od 15 do 30 % powierzchni. Ostateczny efekty odnowy skóry pojawia się po 4 – 6 tygodniach od zabiegu, kiedy kończy się proces regeneracji skóry.

Efektem zabiegu przy pomocy lasera typu „Frakcyjnego” jest pełna odnowa skóry prowadząca do ustępowania blizn pourazowych, potrądzikowych, oparzeniowych i rozstępów.

Spłyceniu lub likwidacji ulegają zmarszczki, zamykają się porozszerzane pory, likwidacji ulegają przebarwienia. Uzyskiwane efekty są porównywalne jedynie z głęboką dermabrazją laserem CO2, ale przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i 100 razy krótszym czasie gojenia!

Wybraliśmy laser MOSAIC – bo skutecznie likwiduje:
  • blizny – pooperacyjne, potrądzikowe, oparzeniowe i urazowe,
  • rozstępy,
  • objawy starzenia skóry,
  • przebarwienia , plamy starcze, zmiany pigmentowe,
  • zmarszczki i wiotkość skóry, zwłaszcza wokół oczu i ust,
  • powiększone pory i chropowatość skóry,
  • ślady po usuniętych tatuażach,
  • niejednolity odcień skóry.

Często pacjenci pytają o objawy uboczne w czasie i po zabiegu. Objawami ubocznymi mogą być: rumień bezpośrednio po zabiegu utrzymujący się do 24 czasami 48 godzin, obrzęk skóry ustępujący w ciągu kilku dni, uczucie pieczenia w czasie zabiegu, które może zostać zredukowane do minimum poprzez zastosowanie kremu znieczulającego miejscowo EMLA na 60 minut przed zabiegiem. Objawy uboczne po zabiegu przypominają oparzenia słoneczne i zależą od rodzaju skóry.

Częstym pytaniem jest również, ile czasu trwa zabieg.
Zabiegi tym laserem trwają od 10 do 40 minut, w zależności od powierzchni zabiegu. Planując zabieg, pacjent musi jeszcze uwzględnić ok. 1 godziny na krem znieczulający i ok. 0,5 godziny na schłodzenie skóry po zabiegu.

Częste są pytania o przeciwwskazania do takiego zabiegu.
Przeciwwskazaniem jest na pewno choroba nowotworowa, ciąża, stosowanie wcześniej na tym obszarze wypełniaczy np. kwas hialuronowy, skłonność do tworzenia bliznowców. Laser MOSAIC działa o wiele mniej agresywnie niż lasery ablacyjne i może być stosowany przy wszystkich typach skóry. Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z zabiegów laserem MOSAIC i innych zapraszamy do CENTRUM DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I LASEROWEJ w Kutnie, ul. Sienkiewicza 16.
 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja