Logo NZOZ DERMEX
DERMEX Sp. z o. o.
Grupa Medycyna Polska S.A.
 
 
Promocje
Koniecznie sprawdź aktualne promocje! Na pewno znajdziesz coś co Ciebie zainteresuje <więcej>
Nowości
Szpital Prywatny Dermex wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów wciąć stara się rozszerzać swoje usługi. Sprawdź co nowego oferujemy ... <więcej>
Jak umówić się na wizytę?
Zasady rejestracji <więcej>
Zapisz się do newslettera
Podaj nam swój adres email. Dostaniesz informację o nowościach, promocjach i ciekawostkach...
 
główny poster
Nici APTOS


APTOS – BECAUSE YOUR BEAUTY IS OUR DUTY!

 
APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu.
To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.
Za skutecznością metod Aptos stoją zaawansowane technologie opracowane przez zaangażowanych, od  ponad 20 lat w ten projekt, lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy  na co dzień pracują z pacjentami, wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.
Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophy: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.W Polsce metody Aptos, zostały dwukrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu” oraz w 2017 roku
w kategorii „Łabędzia szyja”.

 
                       
Każda nowa metoda zabiegowa odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Przeznaczona jest dla konkretnego wskazania i poprzedzona wnikliwą analizą procesów zachodzących w tkankach, które doprowadzają do powstania nieestetycznych deformacji, gdyż zupełnie inaczej zachowują się tkanki w miejscach silnej mimiki, narażone na ciągłą pracy mięśni na skutek chociażby uśmiechania; inaczej skóra podbródka, na którą silny wpływ ma grawitacja oraz często zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, a zupełnie innego podejścia wymagają atroficzne obszary wokół oczu, szyja, czy strefy intymne. Dlatego Aptos promuje indywidualne podejście do pacjenta i dostarcza innowacyjne rozwiązania, które są w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom bez dokładania objętości, przy zachowaniu naturalnych rysów twarzy, przy pobudzeniu naturalnych procesów naprawczych w tkankach.
Przed wprowadzeniem na rynek wszystkie produkty poparte są licznymi badaniami klinicznymi - dlatego Aptos to gwarancja bezpieczeństwa i efektywności zabiegowej.

Firma APTOS opracowała ponad 50 metod zabiegowych i wytwarza ponad 30 różnych rodzajów nici (z mikrowypustami, gładkie w kształcie spiral, warkoczy itp.), zarówno wchłanialne jak i niewchłanialne.
Materiał, z którego wykonane są rozpuszczalne nici Aptos to kopolimer kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, nici nierozpuszczalne zbudowane są z polipropylenu. Sekret skuteczności, zarówno jednych jak i drugich, zawarty jest w zróżnicowanym, wielokierunkowym ułożeniu wypustów (haczyków).
Odpowiedni kształt wypustów, pozwala na zakotwiczenie nici w tkankach nie przerywając jej konstrukcji. Istotna jest także ilość wypustów  na całej długości nici (na każdym centymetrze 4 wypusty), tak aby zagwarantować utrzymanie tkanki w pozycji uniesienia. Na efektywność zabiegu ma także wpływ odpowiednie rozłożenie wypustów lewych i prawych (tzn. kierunek ich ułożenia na nici), inne dla metod z użyciem kaniuli (ułożenie parami), a inne dla metod z użyciem pary igieł.

Rok 2017 to innowacje w dziedzinie odmładzania trudnych obszarów wokół oka (dolnej i górnej powieki, doliny łez, jeziorek łzowych) za sprawą APTOS NANO LIFT  - implantowanie  za pomocą cienkich kaniul, rozprężających się mikroskopijnych warkoczy o długości 14 cm wykonanych ze stymulatorów kolagenu. Końcówka roku to wprowadzenie nowej nieinwazyjnej, a bardzo skutecznej metody unoszenia brwi, bez ryzyka silnego obrzęku, czy siniaków,  pozwalająca na przyblokowanie tkanek i zabezpieczenie przed opadaniem, za pomocą podskórnych kręgów wykonanych nową wersją APTOS NEEDLE BLUNT. Przełom 2017/2018 to silny rozwój technik Aptos w obszarze stref intymnych oraz wprowadzenie nowych ekonomicznych linii produktów LINEA METHOD I NANO EXCELLENCE.
Jeszcze w tym roku na rynek polski  zostaną wprowadzone nici 3 już generacji zawierające w swoim składzie, oprócz kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, kwas hialuronowy do jednoczesnego liftingu i odmładzania tkanek P(LACL)HA. Zalety kwasu hialuronowego takie jak działanie przeciwzapalne, stymulacja kolagenu i elastyny, nawadnianie tkanek, pozwoliły firmie Aptos zrobić krok naprzód „od doskonałości do perfekcji” – jak mówi jeden z twórców, dr George Sulamanidze.
Wprowadzenie nici wzbogaconych o kwas hialuronowy, przerzedziły 2,5 roczne badania, które potwierdziły natychmiastowy efekt liftingu z jednoczesnym efektem rewitalizacji, który po 2 miesiącach zostaje pogłębiony działaniem kwasu polimlekowego, oraz zdecydowane skrócenie okresu rekonwalescencji.


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.
W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

OPIS ZABIEGU:
Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu  nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.


ZALECENIA POZABIEGOWE:
W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS:
wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki
i utrzymując je we właściwej pozycji,
materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu.
Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.
ATUTY NICI APTOS:
zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
światowa jakość, europejska produkcja,
APTOS nr 1 na świecie - pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań,
zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.
Ze względu na zakres zastosowania, metody Aptos możemy podzielić na metody uniwersalne (metody z zastosowaniem głównie kaniul) i metody wyboru (metody z wykorzystaniem różnych narzędzi). Wśród tych kategorii znajdują się metody dedykowane do liftingu twarzy i ciała, armirowania twarzy i ciała oraz metody specjalne:
1. Face contouring
2. Face and Body armouring
3. Body contouring
4. Sole method

 
 
Kutno, ul. Sienkiewicza 16 tel. 24 254 50 08 (centrala)
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach
08.00 - 18.00 tel. 24 254 50 08
copyright © 2012 | Dermex
nota prawna | stronę wykonał Netstar, administracja